Sauna s šesti či osmihranným půdorysem je oblíbená nad polárním kruhem, protože je včetně odpočívárny, kam se můžete schovat před nepřízní počasí.

 

U této realizace si zákazník předem připravil základní desku z litého betonu, doprostřed které vyvedl kabely na 380V. Elektrická kamna Harvia Club díky externí regulaci saunu vyhřejí i v zimě během 50 minut a doplňkově i odpočívárnu. Samotná potírna zabírá jednu třetinu prostoru, dvě třetiny zbývají na prostornou odpočívárnu s grilem včetně nastavitelné digestoře, komínu a dřevěných stolků.

 

Lavice a stěny jsou ze severské borovice, tu si zákazník po prvních saunováních namořil. Vnější stěny jsou vyrobeny také ze severské borovice o tloušťce 45 mm. Strop je izolovaný včetně parotěsné zábrany. Vnější dveře sauny jsou vybaveny dvojitým proskleným oknem a praktickým zámkem, vnitřní dveře ze sauny do odpočívárny jsou prosklenné, na válečkovou západku.

04-venkovní-sauna-kota-combi-17

Samotná stavba sauny zabrala dva pracovní dny.

K vytápění sauny jsou kromě kamen na elektřinu (doporučujeme Harvia Legend) vhodná i kamna na dřevo, například Harvia Linear 16.

Zavřít
Loading...