Finskou saunu má od srpna 2011 i HC Kometa Brno, a to především díky finskému gólmanovi Sasu Hovi, který se na projektu velkou měrou podílel.

 

Domácím stadionem klubu je Kajot Arena, kde již několik let hráči saunu postrádali – zejména jako prostředek pro účely regenerace a zahřátí hráčů před masážemi. Kolébkou saunování je právě Finsko, odkud Sasu Hovi pochází. 

 

Zařazení saunování do sportovní přípravy se považuje za velmi vhodné, neboť zlepšuje sportovní kondici, ale také pomáhá odstraňovat únavu po sportovních výkonech, a posiluje celkovou odolnost organismu.

 

Sauna má prokazatelné blahodárné účinky na psychiku člověka a regeneraci celého organismu. Více o zdravotních účincích si můžete přečíst zde.

17-reference-sauna-pro-hokejovy-klub-kometa-brno

Saunu jsme Kometě dodali těsně před začátkem sezóny 2011/2012, která byla velmi napínavá a pro Kometu po velkých bojích v základní sestavě nakonec i úspěšná. Kometa se po 41 letech probojovala do finále play off a stala se vicemistrem extraligy.

 

Těší nás, že jsme k tomuto úspěchu mohli přispět. Saunu jsme vybavili produkty firmy Harvia, konkrétně se jedná o saunová kamna Harvia Legend o výkonu 16,5 kW s řídící jednotkou Griffin. Součástí sauny jsou i ergonomicky tvarované lavice, v Čechách naprosto unikátní.

 

Od spokojených hráčů jsme obdrželi děkovnou plaketu s podpisy. Součástí vzájemné spolupráce byla i autogramiáda, která se konala při příležitosti stavebního veletrhu v Brně na našem stánku.

Zavřít
Loading...