Jedním z našich referenčních projektů je i velmi povedená sudová sauna na Liberecku, pro kterou zákazník připravil místo s krásným výhledem. Sauna je proto situována volně v přírodě.

 

Aby podkladové materiály nerušily přírodní vzhled, bylo ukotvení zajištěno formou zinkovaných kotvících prvků , které jsou k dostání v obchodech se stavebními materiály. S použitím zemních zinkovaných vrutů se lze betonu vyhnout úplně. Tyto šroubovací kotvy se závitem se vyrábějí z pozinkované oceli a jsou vhodné pro stavby a zařízení od dětských hřišť až po stojany na dopravní značky a vlajkové stožáry. Vykazují značnou nosnost a nekorodují. Poměrně jednoduše se ukotvují. Zemní vruty jsou vhodné do libovolného druhu půdy, s výjimkou skalnatého podkladu. Pokud není možné použít vrut, můžeme použít podobnou kotvu, která se později betonuje.

 

Doporučujeme saunu umístit na nesavý podklad tak, aby dřevěný nosník nenasával vodu, čímž by mohlo dojít  k jeho pozdějšímu poškození plísněmi.

08-projekt-sudove-sauny-na-liberecku

Popis a rozměry

Popis:

Sudová sauna termowood 3000 mm
Sudová sauna o dvou místnostech. Sauna je vybavena převlíkací místností. 

 

Rozměry:

Délka 3000 mm, průměr 2070 mm. Potírna je 1710 mm dlouhá, odpočívárna 952 mm dlouhá. Sauna je určena pro saunování 2 - 4 osob.

Materiál

  • obklady stěn sauny – termowood borovice severská
  • obklady lavic sauny – osika

Dveře:

celoskleněné dveře z odpočívárny do potírny
vstupní dveře dřevěné s dlouhým skleněným průzorem 

Vybavení

Kamna: 

Finská saunová kamna Harvia M3 na dřevo, výkon 13kW
Nerezový komínový set Harvia

 

Osvětlení sauny:
skleněný průhled kamen, solné lampy

Zavřít
Loading...