Poradna

Jak je to se spotřebou energie při saunování – často kladené otázky

V nadcházející zimě bude velká část Evropy i zahraničí nahlížet na cenu energií s větší obezřetností než v předchozích letech. Mnoho lidí si může myslet, že návštěvy sauny je jedna z věcí, které by…

Číst více

Odborník radí: jak nejlépe vybrat domácí saunu?

Náš odborník Zdeněk Kolář vám objasní rozdíly mezi jednotlivými typy saun a doporučí, jak vybrat saunu, která splní vaše očekávání.

Číst více

Stavba domácí sauny: na co se předem připravit?

V článku se dozvíte, jak by měla vypadat stavební připravenost před realizací vaší domácí sauny, aby montáž měla co nejhladší průběh.

Číst více

Domácí sauna. Ano, nebo ne?

Přemýšlíte o pořízení domácí sauny? Přečtěte si, jaké jsou její výhody, co je třeba promyslet, nebo jakou saunu vybrat.

Číst více

Výhody infrasauny: v čem se liší od finské či parní sauny

Ve finských saunách je hodně teplo, v parních hodně vlhko. Infrasauny fungují na odlišném principu, záření proniká přímo do vaší pokožky, svalů i kloubů.

Číst více

5 důvodů, proč chodit do sauny i přes léto

Jak moc se v zimě těšíme na léto, až se konečně hezky vyhřejeme, stejně tak se v létě toužíme před nemilosrdným a dotěrným vedrem schovat – třeba i skokem po hlavě do sudu…

Číst více

Jaké doplňky by vám v sauně rozhodně neměly chybět?

Zpříjemněte si saunování a pořiďte si doplňky do sauny, které vám zajistí dokonalý komfort. Které vychytávky by vaší pozornosti rozhodně neměly uniknout?

Číst více

Údržba domácí sauny: jak často a čím ji ideálně čistit?

Při péči o saunu byste měli kabinu 1× za měsíc vyčistit pomocí čističe na dřevo a jednou za čtvrt roku ošetřit parafínovým olejem. Záleží ale i na dřevě.

Číst více

Nejlepší dřevo do sauny? Volte ideálně severské dřeviny

Průvodce pro výběr vhodného dřeva do sauny. O které dřevo je třeba se více starat, kdy se rozhodnout pro tepelně upravené dřevo, co je abachi a další zajímavosti.

Číst více

Vše o saunování: kdy, jak často a na co si dát pozor

Přečtěte si základní pravidla správného saunování. Co jíst, pít, jak se chovat v kabině nebo co dělat po skončení saunování.

Číst více

Co byste měli vědět o saunování

O léčebných a relaxačních účincích saunování není pochyb. Vždyť teplovzdušné lázně znal s nejvyšší pravděpodobností už pračlověk v mladší době kamenné.

Číst více

Co je sauna?

Sauna je původní finské slovo označující malé stavení nebo místnost, která se po vytopení používá jako ohřívárna při saunování. Vnitřek sauny je dobře izolovaný od okolí, vykládaný dřevem, které…

Číst více

Stačí jen zadat poptávku a my Vás kontaktujeme

Originální sauna na míru může být Vaše

Zadat poptávku
infobox
Zavřít
Loading...