Sauny - prodej a výroba saun, infra sauny,sauna - Venkovní zahradní sauny - Saunová kamna, dveře do sauny , na míru

Venkovní sauny - rozcestník

 Kelo sauna Kietele   Sudová sauna Oval sauna smrk
 
Srubové sauny KELO
Roubené sauny Sudové sauny Oválná sauna 
Srubové sauny jsou stavby vyráběné z ručně odkornatělé kulatiny. Kvalitní dřevo si zachovává dobré izolační vlastnosti a svou přírodní křivost. po většině obvodu kmene proto zůstávají letokruhy, které jsou nenarušené. Oproti trámu čtvercového průřezu si kulatina uchová vyšší životnost. Roubené sauny jsou vyráběné z hraněného masivu severského smrku nebo borovice. Sauny tohoto typu umožňuji velkou variabilitu s možností uzpůsobení konstrukce požadavkům zákazníka. V nabídce jsou, jak typové sauny tak jejich atypické verze. Sudové sauny k nám přichází také ze severu. Tento typ saunování je tradiční v zemích jako Švédsko , Litva, Lotyšsko, Estonsko, Finsko. Stavba umožňuje jedoduchou instalaci na vybrané místo na zahradě.
Oválná sudová sauna je novinkou v našem sortimentu. Jedná se o oválnou sudovou saunu, typickou pro severské země jako je Finsko, Švédsko, Estonsko. Dodávána jako kompletně.
 Sauna Kota

Finské sauny Kota
 
   

Srubová sauna Kelo

Kelo sauna

Atmosféra severské tradiční sauny u Vás doma

 

Venkovní Sauny Harvia Kelo spojují kouzlo dřeva Kelo a tzv. sub-wood.


Srub ze dřeva Kelo je jistě skvost mezi všemi saunami — není kvalitnějšího a vzácnějšího dřeva. Existují dva typy Kelo dřevin. Kelo pochází z lesů od severního polárního kruhu — strom roste po dobu mezi 100 až 300 lety, poté umírá, ale zůstane stát na celou věčnost v lese, zatímco všechny jeho větve a kůra odpadá, jeho míza  je svedená do země. Ve výsledku je dokonale suché, vytvrzené dřevo, se správnými vlastnostmi pro tradiční finskou saunu.

 

Druhým způsobem může být sub-wood, které kdysi plavalo na vodě, pak kleslo na dno, kde zůstalo po mnoho let. Tím si získalo vlastnosti, které se skvěle hodí pro sauny, protože dřevo již dále nepracuje a odolává změnám teplot a vlhkosti. Kelo dřevin za posledních 20 let ubylo zhruba o polovinu, je již velmi málo nalezišť těchto skvostů, proto je významným unikátem vlastnit tuto exklusivní KELO saunu. V České republice jsou tyto KELO sruby zatím čtyři.

Kelo sruby jsou specifické pro finské Laponsko, kde jsou starou tradicí zručných řemeslníků. Každý srub má svůj vlastní charakter, a jakmile je postaven v místě budoucí realizace, přežije téměř o stovky let jakoukoli cihlovou stavbu — čím je Kelo srub starší, tím je krásnější. Srub je výráběný technologií starých mistrů.

Ke Kelo srubu je dodán i speciální KELO certifikát pravosti.


Objednáním Sauny Kelo získáte kompletní set se všemi přípravky a materiálem pro stavbu. Doporučujeme, aby na stavbu dohlížel někdo z vyškoleného personálu naší firmy.

Kelo sauna

 

 

 šířka:              2900 mm

 délka:             2450 mm +  terasa
         

 Možnost výběru topidla pro saunu:

 Možnost A: Harvia Legend na tuhá paliva
 Možnost B: Harvia Legend na el. energii — Legend PO165 s lávovými kameny, kontrolní jednotka  Griffin CG170.

 

Příslušenství do sauny je v ceně, dále vědro s plastovou vložkou 12 l, naběračka (48 cm) a teplo/vlhkoměr.

Dřevěný materiál pro saunu je dodán v jednom pevném balíku. Topidlo a další doplňky jsou dodány v samostatných balících. 


CENA:
Cena je kalkulována individuálně. Prosím počítejte s dalšími výdaji na montáž, kterou provádí specialisté z Finska. Ceny Kelo srubů začínají od 756 000 Kč.

vice informací e-mailemSudové sauny

Sudová saunaUnikátní sudová sauna - to je typický severský styl.

   Sudová sauna je v podstatě klasická venkovní sauna, jenž však mezi ostatními vyčnívá svým designem. Díky němu můžete dokonce saunu považovat i za stylový zahradní nábytek, či dokonce stylotvorný středobod Vaší zahrady.

    Tloušťka stěn je 42 mm. Vnější povrch je celý ze dřeva thermowood - borovice, je dostupná však také levnější varianta sudu - ze skandinávského smrku. Thermowood je dřevo lépe odolného vnějším vlivům. Lavice jsou o šířce 50 cm, na výběr máte buďto osikové, či za stejnou cenu olšové. Podlážka sauny je podle volby obložení buď smrková, či termoborovicová.

    Sauny jsou napouštěné před dodávkou olejem na dřevo značky Remmers. Střecha je pokryta odolným asfaltovým šindelem Katepal (červený/černý/modrý/zelený), ale může být dodána i bez šindelů, a to buď jako finální povrch nebo příprava pro stříšku například s malým krovem. Vnitřní stěny jsou natřeny ochranným parafínovým olejem, jako ochrana před vlhkostí a šednutím. Konstrukce sudové sauny a správně nadimenzovaná ventilace udržuje v sauně správnou hladinu kyslíku. Rovnoměrné teplo bez výkyvů a efektivní cirkulace prohřátého vzduchu zajistí příjemný zážitek ze saunování.

   Součástí dodávky každé této sauny nejsou saunová kamna - vyberte si, zda saunu chcete osadit elektrickými kamny, či kamny na dřevo. Elektrická kamna mají výhodu v bezobslužnosti, s kamny na dřevo zase zažijete autentickou finskou saunu, tak jak se provozuje již po staletí.

V případě volby elektrických kamen Vám doporučíme vhodný model kamen Harvia z naší nabídky, dle velikosti sauny a Vašich požadavků. U elektrických kamen nejsou ochranné štíty nezbytné. 

V případě volby kamen na dřevo Vám zdarma dodáme dva ochranné mineritové štíty (zadní a spodní štít). V případě zájmu jsme za příplatek schopni dodat i další dva bočné mineritové štíty (3350 Kč bez Dph). Nezbytnou součástí kamen na dřevo je nerezový komín spolu s nerezovým krycím plechem ke správnému utěsnění komínu ke střeše sauny.

    Sauna se dodává ve standardu bez verandy, stříšky a oken. Součástí jsou celoskleněné vstupní dveře, případně celoskleněné dveře pro samostatný vstup do sauny u verze se 2 či 3 místnostmi. Za příplatek saunu vybavíme dřevěnými dveřmi s průhledem, jež lépe izolují a která jsou nově dodávána i se zámkem, možnost dodání dveří i bez zámku (cena ponížena).

Nově nabízíme v extra příslučenství také LED světelné pásy pod lavice (2 kusy) s transformátorem a vypínačem.

    Dopravné a montáž kalkulujeme vždy individuálně z důvodu objemnosti produktu. Pro dodání sauny je totiž nezbytné auto s hydraulickou rukou kvůli nakládce/vykládce. Vždy jsme schopni zajistit dopravu smluvními přepravci za příznivé ceny – přepravu naceníme na požádání. Možný je i odběr produktu na naší brněnské pobočce.

Při dodání rozmontované sauny je cena o cca 7% nižší, Sudová sauna - interiér s kulatými oknysauna je pak dodána na paletě, s bohatým obrazovým návodem na smontování.

K sauně nabízíme následující příplatkové příslušenství:

Extra příslušenství
Cena bez DPH Cena s DPH 21 %
Saunová kamna Harvia M3 + ochranné mineritové štíty (2 ks) 
9 363 Kč 11 329 Kč
Komínový nerezový set WKM1500 vč. krycího plechu
14 297 Kč 17 299 Kč
Ochranná stříška nad dveře před vstupem - 40 cm
4 225Kč 5 113 Kč
Veranda 60 cm s lavicí (smrk)
13 388Kč 16 199 Kč
Veranda 60 cm s lavicí (termoborovice) 20 711 Kč
25 061 Kč
Ochranný štít (minerit, 2 kusy) 3350 Kč
4054 Kč
Ochranný štít Harvia (1 kus - WL400) 2200 Kč 2662 Kč
Kulaté okénko 40 cm/kus 2 338 Kč 2 828 Kč
Hranaté okno 30x70 cm
2 338 Kč 2 828 Kč
Půl - kulaté okno velké 8 883 Kč 10 748 Kč
Boiler na ohřev vody Harvia - 20 litrů 10 312 Kč 12 478 Kč
Dřevěné dveře se zámkem 
5 130 Kč 6 207 Kč
Stylové LED osvětlení 6 213 Kč 7 517 Kč
Světlo se stínítkem el. 1 895 Kč 2 293 Kč

Sudová sauna - umístění u zákazníků, LED podsvětlení, :

Sudová sauna - reálné umístění u zázazníka 2  Sudová sauna - reálné umístění u zázazníka  LED podsvětlení lavic 
Sudová sauna Liberecko 6  Sudová sauna  Sudová sauna Liberecko 2 
detail zámku    

Pozn: Z technických důvodů není možné vyrobit sudovou saunu delší jak 5 m!

Ovál sauny

Oválná sauna

Oválná sudová sauna nově v sortimentu!

Oválná sudová sauna je saunou venkovní, dokonale přizpůsobena pro Vaši zahradu.
Sauna je dokonale mobilní, dodávána kompletně smontována. Po instalaci kamen je sauna okamžitě připravená k saunování. Vytopení sauny trvá přibližně tři čtrvtě hodiny.

Na výběr jsou 2 druhy materiálu, ze kterého může být oválná sauna vyrobena - buď ze severského smrku,
nebo z tepelně upraveného dřeva THERMOWOOD, jež má velmi specifické vlastnoti - dřevo je podstatně tmavší,
má delší dobu životnost, lepší izolační vlastnosti aj.

Střecha je pokryta černým asfaltovým šindelem Katepal.
Součástí dodávky oválné sauny nejsou saunová kamna ani komín. set - nutno zakoupit zvlášť.

Vyberte si, zda chce saunu osadit elektrickými kamny, či kamny na dřevo s komín. setem.
Výhodou elektrických kamen je jejich jednoduchá obslužnost a údržba, s kamny na dřevo zase zažijete autentický pocit z pravé tradiční finské sauny.

V případě těch pravých kamen do sauny Vám velice rádi ochotni poradíme. Více v sekci saunová kamna elektrická a kamna na dřevo.

Sauna je opatřena terasou o šířce 474 cm a délce 1800 cm.
Uvnitř sauny jsou 2 místnosti - odpočívárna s lavicí a saunová místnost s lavicí, kamny a kulatým oknem. 


Specifikace:


Vnější rozměry: 2,4 x 4 m
Vnitřní rozměry: 2,32 x 3,23 m
Tloušťka stěn: 38 mm
Materiál: severský smrk nebo tepelně upravené dřevo Thermowood
Výška: 2,4 m
Dveře: dřevěné dveře s dlouhým proskleným sklem uprostřed o velikosti 1,04 x 1,92 m
Lavice: čená olše

oval sauna 1

oval sauna 2

Oval sauna 3

Oval sauna 4

Oval sauna smrk


         

Roubená srubová sauna Kuikka

Kuikka Kietele  
Roubená sauna Kuikka Roubená sauna Keitele  

 

Zahradní roubená sauna Kuikka SO2200   

Kuikka

 

Po staletí byla sauna ve Finsku samostatnou budovou a nabízela svá unikátní specifika.

Můžete použít buď tradiční dřevem vytápěná kamna nebo jednodušší elektrická saunová kamna.

 

Dodávkou balení venkovní sauny Harvia není pouze vlastní zahradní srub. Obsahuje nezbytné dřevo, střechu a spojovací materiál a v závislosti na Vašem výběru saunová kamna na dřevo spolu s ocelovým komínem, nebo elektrická saunová kamna.

 

Parametry sauny:

 

šířka:                     2000 mm

délka:                    2000 mm + 1000 mm terasa
výška:                   2500 mm

síla prkna saunové stěny:   135 x 45 mm          

 

Možnost výběru topidla pro saunu:


Možnost A: Harvia 20 PRO saunová kamna na dřevo s ocelovým komínem a  tepelným ochranným štítem.


   Možnost B: Saunová kamna Harvia Senator 9 kW s kontrolní jednotkou Harvia C150.

 

   Dřevěný materiál pro saunu je dodán v jednom pevném balíku. Topidlo a další doplňky jsou dodány v samostatných balících.

 

Kikka náhled půdorys

 

Součásti zásilky:

  

 • Dřevěná smrková prkna (135 x 45 mm)

 

 • Impregnovaný podlahový rošt

 

 • Impregnovaná saunová kabina, terasa a podlahová deska

 

 • Panelové stropní desky, strop kabiny

 

 • Samostatné dveře a saunová okna (madlo, zámek)

 

 • Smrkové lavičky

 

 • Plstěné šindele

 

 • Tenzní galvanizované ocelové tyče pro stěny

 

 • Vlhkoměr, měděná naběračka a vědro

 


Instrukce pro instalaci a použití:


 

 

 

 

 


Roubená srubová sauna Keitele

Kietele

 

 

 

Zahradní roubená sauna Keitele SO4000

 

 

Po staletí byla ve Finsku sauna samostatnou budovou a nabízela svá unikátní specifika.

Můžete použít buď  tradiční dřevem vtápěná kamna nebo jednodušší elektrická saunová kamna.

 

Dodávkou balení venkovní sauny Harvia není pouze vlastní zahradní srub. Obsahuje i nezbytné dřevo, střechu a spojovací materiál a v závislosti na Vašem výběru saunová kamna na dřevo spolu s ocelovýcm komínem nebo elektrická saunová kamna.

 

 


kietele pudorys

 

 Parametry sauny:

 

 šířka:                             3800 mm

 délka:                            2000 mm + 1000 mm terasa
 výška:                           2760 mm

 prkno saunové stěny:     135 x 45 mm           

 

Možnost výběru topidla pro saunu:


Možnost A: Harvia 20 PRO saunová kamna na dřevo s ocelovým komínem a tepelným ochranným štítem.


Možnost B: Saunová kamna Harvia Senator 9 kW s kontrolní jednotkou Harvia C150.

 

Dřevěný materiál pro saunu je dodán v jednom pevném balíku. Topidlo a další doplňky jsou dodány v samostatných balících.

 

Součásti zásilky:

 

 • Dřevěná smrková prkna (135 x 45 mm)

 

 • Impregnovaný podlahový rošt

 

 • Impregnovaná saunová kabina, terasa a podlahová deska

 

 • Panelové stropní desky, strop kabiny

 

 • Samostatné dveře a saunová okna (madlo, zámek)

 

 • Smrkové lavičky

 

 • Plstěné šindele

 

 • Tenzní galvanizované ocelové tyče pro stěny

 

 • Vlhkoměr, měděná naběračka a vědro

 

 

Instrukce pro instalaci a použití:


 

 

 


 


Zavřít
Loading...