Jaké doplňky by vám v sauně rozhodně neměly chybět?

 

 

 

 

 

Saunování má pozitivní vliv na naše zdraví, ale také na psychiku. Zpříjemněte si pobyt v sauně speciálními doplňky do sauny, které zvýší váš komfort a díky kterým si celý prožitek užijete na maximum. Jaké věci do sauny by vaší pozornosti určitě neměly uniknout?

 

motive-image
2022-02-doplnky-harvia-thmeter-black-A-210

Správná teplota je základ

 

Teploměry a vlhkoměry, vědra s naběračkami a přesýpací hodiny jsou nezbytnou součástí každé sauny. Teploměr a vlhkoměr spolehlivě změří teplotu v sauně – pro saunování je doporučená nižší teplota a vyšší relativní vlhkost. Toho docílíte pravidelným poléváním saunových kamenů. Pro tyto účely se vám bude skvěle hodit hliníkové, biokompozitní, ocelové nebo dřevěné vědro Harvianaběračka. Parní náraz, kterého docílíte poléváním, totiž pocitově sice zvýší teplotu, ale také vlhkost. A vy tak nebudete vdechovat suchý, rozžhavený vzduch.

 

Při vysoké teplotě byste naopak měli dobu saunování zkrátit. A v případě, že teplota v sauně už přesahuje 80 ºC, neměli byste kamna už ani polévat vodou – mohli byste se totiž popálit. Správnou frekvenci polévání určíte právě pomocí vlhkoměru.

 

Při saunování na čas zapoměňte, ale…

 

Ačkoliv je saunování zdravé a tělu prospívá, je během něj třeba dodržovat několik pravidel a čas strávený v sauně rozdělovat na jednotlivé cykly po patnácti minutách. Je proto dobré čas měřit přesýpacími hodinami, které se nejčastěji vyrábí ze dřeva nebo ze skla. Hodiny jsou navržené speciálně pro interiérové sauny, a proto vydrží i vysoké teploty. Dejte však pozor na to, aby nepromrzly.

 

Dopřejte si zasloužený komfort

 

Pohodlí v sauně zvýší podhlavník, který využijete při ležení, a speciální saunové textilie, které jsou odolné vůči vysokým teplotám, dobře sají, ale zároveň rychle schnou. Textilu do sauny existuje opravdu mnoho druhů. Podsedáky, kilty či osušky a ručníky efektivně zabrání tomu, aby se pot vsákl do lavičekžupan vás zase ochrání před prochladnutím.

 

2022-02-doplnky-sandglass

Skvělými vychytávkami jsou saunové rukavice, ale také plstěné, vlněné či lněné klobouky či čepice do sauny, které chrání hlavu i citlivé vlasy před intenzivním teplem. V horní části sauny je totiž teplota vyšší, a proto se oproti jiným částem těla hlava prohřeje rychleji. Naše hlava je ovšem vůči teplu také citlivější, a proto je opravdu dobré ji před extrémními podmínkami chránit.

 

Vyzkoušet ovšem můžete také aromaterapii. Do odpařovače či difuzeru vložíte aromatickou esenci, která nejenže krásně voní, ale také pozitivně působí na naše zdraví. V nabídce máme například kvalitní aromata od finských či německých dodavatelů, která jsou určená speciálně pro sauny. Nezapomeňte však, že většina aromat jsou koncentrované esence, a proto je nikdy samostatně nelijte na saunová kamna. Ve finské sauně se většinou kapou do odpařovací misky nebo vědra s vodou, kterou se pak polévají kameny.

2022-02-doplnky-harvia-sauna-scent

V sauně pečujete o svou mysl i tělo

Skvělým doplňkem je také himalájská sůl do sauny, která je přirozeně obohacená o minerály a neobsahuje žádné chemické příměsi. Sůl můžete potřít buď přímo na pokožku jako peeling, nebo ji třeba inhalovat prostřednictvím generátoru solné mlhoviny, aby se lépe dostala do vašeho dýchacího ústrojí a pronikla až do plicních sklípků.

 

Dokonalého relaxu docílíte také péčí o pokožku, která tak bude vláčnější a přístupnější vyživujícím kosmetickým přípravkům. Vyzkoušet můžete například med, který se nanáší přímo v sauně, nebo peelingové soli, které vaše tělo zbaví odumřelých kožních buněk a pokožku zjemní. Po saunování nezapomeňte použít speciální sprchový gel, šampon, ale také pleťovýtělový balzám.

 

Uvolněné svaly můžete rovněž lehce namasírovat pomocí rozehřátých masážních kamenů, masážních olejů či speciálních rukavic. Mezi Finy je dokonce oblíbené také jemné šlehání saunovou metlou, které má rozproudit krev. Metličky lze po namočení do vody použít opakovaně.

Hudba navodí dokonalou atmosféru

 

K dokonalému relaxu už chybí pouze hudba. Pořídit si proto můžete speciální ozvučení do sauny s odolnými reproduktory, které jsou voděodolné a bez problému zvládnou teploty do 80 °C. A abyste hudbu lépe slyšeli, zkuste reproduktory umístit nejlépe pod spodní lavice nebo na boční stěny sauny. Přehrávač navíc můžete pohodlně nastavovat pomocí kabelového ovladače, a to přímo z pohodlí sauny, nebo třeba skrze Bluetooth z vašeho telefonu. Některé systémy dokonce umožňují ovládat hubnu a zároveň osvětlení. Perfektní atmosféru tak můžete vykouzlit doslova jedním klikem.

2022-02-doplnky-feeling

Nezapomeňte na doplňky ze dřeva

 

Vybavení do sauny, na které nesmíme zapomenout: dřevěné doplňky do sauny, jako jsou stoličky, rohože a podlahové rošty, opěrky, stínítka, věšáky či různé typy cedulek a speciálních držáků.

 

Chcete poradit s výběrem doplňků do sauny, nebo se na pořízení finské sauny na míru teprve chystáte? Ozvěte se nám, nebo se zastavte do jednoho z našich showroomů v Brně, Praze nebo Českých Budějovicích. Rádi vám pomůžeme.

Chcete znát více?

Další zajímavosti se dozvíte v poradně

bg-banneru-dalsi-clanky2
Zavřít
Loading...