Sauny - prodej a výroba saun, infra sauny,sauna - Jak správně nakoupit - Saunová kamna, dveře do sauny , na míru
Volejte zdarma 800 500 600
Sauna legend sliderSauna forte sliderSauna solide sliderSauna black slider  


Příkladně kabinovou saunu z řady vyššího standardu o rozměrech kolem 2x2m a výšce 2 metry můžete u nás pořídit při stavbě svépomocí v ceně pod 60 tis. Kč. Možná namítnete, že cena za výstavbu domací sauny je vysoká. Alternativou s nepříliš vysokou zárukou pro Vás tedy může být koupě sauny v některém z českých hypermarketů.  Musíte ale počítat s nízkou a mnohem kratší zárukou kvality. Tyto sauny koupíte v obdobných rozměrech a o něco hůře vybaveném standardu za 30 až 40 tisíc korun. Budete-li mít štěstí, můžete saunu pořídit za stejné peníze v různých slevových akcích i u odborných firem.

Saunu můžete vytápět buď prostřednictvím saunových kamen nebo infrazářením. Teplo lze regulovat digitálním senzorem, který je možné nastavit až na deset hodin dopředu a vyhnout se tak ekonomicky nevýhodnému přetápění místnosti. Pomocí senzoru také můžete snadno ovládat osvětlení místnosti. Existují také regulátory s týdenním cyklem, s možnosti dálkového ovládání z jiné místnosti nebo prostřednictvím telefonní linky. Teplotu ale můžete hlídat jen s pomocí lihového nebo kovového teploměru.

Tradicí je, že po pobytu v sauně příjemně působí na rozpálené tělo chladná až mrazivá koupel. Tu si každý může dopřát ve vlastní sprše, nebo použit speciální kádě určené pro tento způsob relaxace. Kádě lze stejně jako sauny sehnat volně stojící nebo vestavěné. Bývají vyrobeny z lamina a většinou obsahují také sedačku, přílivový žlábek a schůdky.

Příjemnou a zajímavou součástí každé sauny může být také netradiční osvětlení. Takzvané hvězdné nebe, které vytváří pomocí desítek „LED diod“ široké barevné spektrum, můžete regulátorem měnit dle libosti na zlatavou, stříbrnou, červenou, zelenou, žlutou nebo třeba modrou oblohu. Alternativou může být také oblíbené léčivé světlo (chromaterapie), které tvoří dvojice pásových diodových osvětlovacích těles (47x8,5cm). Jeho barevné spektrum můžete také regulovat sami. Pro nenáročné milovníky sanování postačí bežné jednobodové světlo.

Použitý výkon saunových kamen je otázkou dvou základních faktorů a to rozměrem sauny

(jeho kubaturou) a materiálem použitým na výrobu sauny. Při standardním výpočtu (sauny nekomerční) počítáme na 1m3 výkon 1Kw saunových kamen.

Každý čtvereční metr stěny kamenné (beton, kámen) nebo skleněné (okno, dveře) by měl ve výpočtu být dosazen 1,2m3 kubatury sauny. Jestliže je stěna sauny z masivního neizolovaného dřeva např. z hranolů nebo kulatiny, bude korespondující faktor 1,5m3. Je nutné pamatovat, že teplo jde nahoru - horní část sauny by proto měla být nejlépe izolovaná.

V elektricky vytápěné sauně je nutné všechny masivní povrchy stěn, které pohlcují značné množství tepla (např. cihly, skleněné tvárnice, sádra apod.) dostatečně tepelně izolovat, aby nedocházelo k nadměrné spotřebě topným tělesem.

Konstrukce stropu a stěn lze považovat za dostatečně tepelně izolované, pokud:

• je tloušťka pečlivě položené izolační vlny uvnitř budovy 100 mm (nejméně 50 mm).
• je zajištěna izolace proti vlhkosti, např. vrstvou alobalu s těsně přilepenými okraji. Alobal se musí pokládat lesklou vrstvou do místnosti.
• je mezi panely a ochranou proti vlhkosti alespoň 10mm větrací mezera (doporučení).
• jsou vnitřní stěny obloženy deskami o tloušťce 12-16 mm.
• je na horní hraně obložení stěn u okraje obložení stropu větrací mezera o tloušťce několika mm.

Dosažení optimální účinnosti topného tělesa při vyhřívání sauny může napomoci snížení stropu sauny (obvykle 2100-2300 mm, minimální výška 1900 mm). Tím se sníží vnitřní objem místnosti sauny a mírný výkon topného těles a může být dostatečný. Strop lze snížit upevněním stropních nosníků na požadovanou výšku. Prostory mezi nosníky se izolují (minimální tloušťka izolace 100 mm) a jak je uvedeno výše, povrchově ošetřují. Vzhledem k tomu, že teplý vzduch stoupá vzhůru, doporučuje se maximální vzdálenost lavice od stropu 1100-1200 mm.

POZNÁMKA! Poraďte se s příslušnými úřady požární prevence o tom, kterou část ohnivzdorné stěny lze izolovat.

POZNÁMKA! Ochrana stěn a stropu pomocí tepelné ochrany, jako jsou například minerální desky, montované přímo na stěny nebo strop, může způsobit nebezpečný nárůst teploty stěn a stropu.

Dřevěný materiál v sauně, jako je například obložení stěn, začne časem černat. Černání urychluje sluneční záření a teplo z topného tělesa. Pokud byly povrchy obložení stěn ošetřeny ochrannými činidly, je černání stěn nad topným tělesem rychlejší, v závislosti na použité ochraně. Toto černání je způsobeno tím, že ochranná činidla jsou méně  odolná proti působení tepla než neošetřené dřevo. To bylo prokázáno praktickými zkouškami. Mikroskopický odpad z topných kamenů může způsobovat černání povrchů v blízkosti topného tělesa. Při dodržení pokynů výrobce při izolaci topného tělesa sauny nedojde k jeho ohřevu v takové míře, která by znamenala hrozbu požáru hořlavých materiálů v sauně. Maximální přípustná teplota povrchu stěn a stropu sauny je +140°C.

Topná tělesa pro sauny nesoucí značku CE splňují požadavky všech nařízení pro sauny. Dodržování těchto nařízení sledují příslušné úřady.
Nabízíme speciálně navržené celoskleněné dveře pro sauny, dveře jsou bezpečnostně odborně kalené, tzn. kdyby se stala nehoda, tak se dveře rozbijí na mnoho maličkých částic. V každé sauně jsou dveře vystaveny vysokým teplotám a vlhkosti. Součástí každých dveří je madlo, magnetový zámek, rám.
Vzhledem k velkým výkyvům teplot se topné kameny používáním rozpadají. Malé úlomky kamenů se pak oplachují na podlahu při polévání. Horké úlomky mohou poškodit plastové podlahové krytiny pod nebo v blízkosti topného tělesa.

Světle zbarvená spárovací malta mezi podlahovými dlaždicemi může vstřebávat nečistoty a vodu (tj. železitý obsah). 
Zavřít
Loading...