Sauny - prodej a výroba saun, infra sauny,sauna - Venkovní zahradní sauny - Srubová sauna Kelo - Saunová kamna, dveře do sauny , na míru
Volejte zdarma 800 500 600

Kelo sauna

Atmosféra severské tradiční sauny u Vás doma

 

Venkovní Sauny Harvia Kelo spojují kouzlo dřeva Kelo a tzv. sub-wood.


Srub ze dřeva Kelo je jistě skvost mezi všemi saunami — není kvalitnějšího a vzácnějšího dřeva. Existují dva typy Kelo dřevin. Kelo pochází z lesů od severního polárního kruhu — strom roste po dobu mezi 100 až 300 lety, poté umírá, ale zůstane stát na celou věčnost v lese, zatímco všechny jeho větve a kůra odpadá, jeho míza  je svedená do země. Ve výsledku je dokonale suché, vytvrzené dřevo, se správnými vlastnostmi pro tradiční finskou saunu.

 

Druhým způsobem může být sub-wood, které kdysi plavalo na vodě, pak kleslo na dno, kde zůstalo po mnoho let. Tím si získalo vlastnosti, které se skvěle hodí pro sauny, protože dřevo již dále nepracuje a odolává změnám teplot a vlhkosti. Kelo dřevin za posledních 20 let ubylo zhruba o polovinu, je již velmi málo nalezišť těchto skvostů, proto je významným unikátem vlastnit tuto exklusivní KELO saunu. V České republice jsou tyto KELO sruby zatím čtyři.

Kelo sruby jsou specifické pro finské Laponsko, kde jsou starou tradicí zručných řemeslníků. Každý srub má svůj vlastní charakter, a jakmile je postaven v místě budoucí realizace, přežije téměř o stovky let jakoukoli cihlovou stavbu — čím je Kelo srub starší, tím je krásnější. Srub je výráběný technologií starých mistrů.

Ke Kelo srubu je dodán i speciální KELO certifikát pravosti.


Objednáním Sauny Kelo získáte kompletní set se všemi přípravky a materiálem pro stavbu. Doporučujeme, aby na stavbu dohlížel někdo z vyškoleného personálu naší firmy.

Kelo sauna

 

 

 šířka:              2900 mm

 délka:             2450 mm +  terasa
         

 Možnost výběru topidla pro saunu:

 Možnost A: Harvia Legend na tuhá paliva
 Možnost B: Harvia Legend na el. energii — Legend PO165 s lávovými kameny, kontrolní jednotka  Griffin CG170.

 

Příslušenství do sauny je v ceně, dále vědro s plastovou vložkou 12 l, naběračka (48 cm) a teplo/vlhkoměr.

Dřevěný materiál pro saunu je dodán v jednom pevném balíku. Topidlo a další doplňky jsou dodány v samostatných balících. 


CENA:
Cena je kalkulována individuálně. Prosím počítejte s dalšími výdaji na montáž, kterou provádí specialisté z Finska. Ceny Kelo srubů začínají od 756 000 Kč.

vice informací e-mailem Zavřít
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím