K sauně Vám dodáme nepřeberné množství doplňků dle vašich potřeb.

Nezbytnou součástí sauny jsou teploměr s vlhkoměrem, vědro s naběračkou, a přesýpací hodiny. 
 

Komfort v sauně zvýší saunové doplňky jako podhlavník a saunové textilie. O vaše tělo se můžete postarat masážními prostředky (tradiční saunové metličky a kartáče) a kosmetikou pro vaši pokožku.
 

Aromaterapie zase povýší váš saunový relax na novou úroveň - doplňte saunu odpařovačem, či aromaty k polévání na kamna. 

motiv-doplnku

 

Dodáváme doplňky od společností

logo-harvia
logo-vyrobce-sentiotec
logo-vyrobce-rento
logo-vyrobce-vossen
oddelovac

Vybrat si můžete z mnoha druhů saunových doplňků

teplomery-vlhkomery

Teploměry a vlhkoměry
 

Pro saunování je doporučená nižší teplota a vyšší relativní vlhkost, čehož docílíte  poléváním saunových kamenů – parní náraz pocitově zvýší teplotu, ale vy přitom nebudete vdechovat rozžhavený suchý vzduch. 

Teploměr v sauně je důležitý pro kontrolu teploty. Při vysoké teplotě je nutné zkrátit dobu saunování a nepolévat kamna vodou kvůli riziku popálení. Polévání kamen je vhodné do teploty zhruba 80 ºC. Vlhkoměr vám pomůže určit frekvenci polévání.

presypaci-hodiny

Přesýpací hodiny
 

V sauně vám změří délku pocení přesýpací hodiny - většinou ze dřeva a skla, a odměřují nejčastěji 15 minut - nejoblíbenější dobu jednoho saunovacího cyklu. Přesýpací hodiny patří mezi oblíbené pomůcky do sauny. Hodiny jsou určeny pro použití v interiérových saunách, takže vydrží i vysoké teploty. Nesmí však promrznout.

Na reálný čas sice doporučujeme v sauně z relaxačních důvodů zapomenout, ale přesto si můžete pořídit hodiny s ciferníkem. V nabídce máme modely pro umístění do sauny i mimo ni.

odparovac-difuzery

Odpařovače a difuzéry
 

Odpařovače vody a aromat pomáhají s relaxací v sauně. Aromatické esence mají navíc příznivé zdravotní účinky.

Odpařovače se umístí mezi saunové kameny. Do  odpařovače nalijete vodu s aromatem. Kamna ohřejí odpařovač a ten následně zvlhčí a provoní saunu. 

Variantou jsou závěsné misky nad kamna, kde se voda s aromatem uvolňuje pomaleji, mívají ale větší kapacitu.

Do saun s nižší teplotou či infrasaun je vhodný difuzér aromat na baterie. 

 

drevo-doplnky

Doplňky ze dřeva
 

Do dřevěné sauny patří dřevěné doplňky - narozdíl od kovu se nerozpálí a vypadají stylově. Mezi nezbytné doplňky patří ventilační gril, posuvný šuplík či ventilační disk. Umožní  cirkulaci vzduchu v sauně. Sauna je díky tomu vyhřátá dříve a vydýchaný vzduch je lépe odváděn.

Saunové stínítko schová saunovou lampu, rozptýlí světlo, a zjemní atmoféru v sauně. Podhlavník oceníte při ležení - bez něj nadměrně namáháte krční páteř. 

Mezi saunovacími cykly a po saunování si můžete odpočinout na dřevěném relaxačním lehátku.

vedra-a-naberacky

Vědra a naběračky
 

Součástí pravého finského saunování je vždy vědro a naběračka na polévání saunových kamenů. 

Dřevěná vědra mají uvnitř plastovou výplň – vědro díky tomu nepraská, a snadno se čistí. V nabídce také máme i hliníkové či nerezové sety vědra s naběračkou, nekompromisní design nabízí černé ocelové vědro s naběračkou LEGEND.

Stylové příslušenství do sauny je podsvětlené vědro, které můžete instalovat na lavici či do lavice, dá se snadno vyjmout a doplnit.

ozvuceni

Ozvučení sauny
 

Hudba vám v sauně vytvoří oázu klidu a relaxace. Hudební přehrávač do sauny s odolnými reproduktory vám umožní poslouchat v sauně zdroj hudby dle vašeho výběru. Navíc lze vše kompletně ovládat pomocí kabelového ovladače přímo z pohodlí sauny, či pomocí bluetooth z vašeho telefonu.

Reproduktory do sauny jsou voděodolné a jsou odolné proti teplotám do 80 °C. Reproduktor se umisťuje pod spodní lavice nebo na boční stěny sauny. 

Některé naše systémy umožňují ovládat hudbu i osvětlení, včetně změny barev, dohromady.

pece-o-telo

Péče o tělo a masážní prostředky
 

Péče o tělo je se saunováním spjatá – díky saunování  pokožka zvláční, rozšíří se póry a tělo je tak přístupnější vyživujícím přípravkům. Saunové medy se aplikují přímo v sauně, po sauně se aplikují tělové krémy či sprchové gely. Saunou uvolněné svaly namasírujete pomocí rozehřátých masážních kamenů či rukavic.

Oblíbený finský rituál na rozproudění krve je šlehání saunovou metlou. Naše metličky po namočení do vody můžete použít opakovaně.

textil

Textil do sauny
 

Saunový textil zohledňuje speciální požadavky prostředí v sauně - musí být odolný vysokým teplotám, savý a přitom rychleschnoucí. Kilty, podsedáky, či osušky a ručníky zabraňují vsakování potu do laviček, župan zase chrání vaše tělo před následnýcm prochladnutím. Váš pobyt v sauně výrazně prodlouží saunový klobouk, který chrání i vaše vlasy před intenzivním teplem, či saunové rukavice. 

aroma

Aroma
 

Čich velmi silně ovlivňuje naše emoce, v sauně se vůně díky teplu projevuje daleko výrazněji, a saunové esence mají i zdravotní účinky. Proto nabízíme prověřená aromata od našich finských a německých dodavatelů, které jsou speciálně určeny pro sauny.

Většina aromat jsou koncentrované esence, které by se nikdy neměly lít samotné na kamna. 

 

sul

Sůl a přidružené produkty
 

Naše himálajská sůl je do saun nejvhodnější, protože je to čistě krystalická sůl, přirozeně obohacená o minerály a stopové prvky. Je snadno vstřebatelná pokožkou a sliznicemi, neobsahuje žádné chemické příměsi.

Generátor solné mlhoviny je pak nejefektivnější cestou přenosu soli do vašeho dýchacího ústrojí. Tento nebulizér je vyroben k použití ve vysokých teplotách a vytváří mikročástice, jež pronikají hluboko do plicních sklípků.

pece

Péče o sauny

 

Speciální čističe dřevěných povrchů, impregnační parafínový olej na saunové  dřevo a nástroje na čištění - to je nezbytný základ, který vám pomůže udržet čistotu a trvanlivost vaší sauny. 

Saunové vosky pomáhají kromě zvýšení trvanlivosti dřeva i se sjednocením barvy dřeva v případě, že se za kamny a na stropě vytvářejí tmavší místa. 

Chcete si saunu postavit sami?

Podívejte se na produkty, které nabízíme

banner-eshop

Ukázky doplňků využitých v saunách

Stačí jen zadat poptávku a my Vás kontaktujeme

Originální sauna na míru může být Vaše

Zadat poptávku
infobox
Zavřít
Loading...