Veřejné sauny dnes můžete navštívit téměř v každém městě. Najdete je v různých wellness a fitness centrech, hotelích, ale také bazénech. Pokud ale navštěvujete saunu pravidelně, možná přemýšlíte o pořízení sauny přímo domů. Jaké výhody má domácí sauna oproti té komerční? Co je před pořízením sauny třeba promyslet? A jakou saunu zvolit?  
 

 

 

 

img1-motive-formula

Domácí sauna. Ano, nebo ne?

Saunování má blahodárné účinky na naše zdraví. Pozitivně působí na imunitu, odbourává stres, ale podporuje také zdravý spánek nebo hubnutí. Není proto divu, že byste si rádi užívali relax také přímo v pohodlí domova. Určitě se vám už někdy také stalo, že jste si chtěli pořádně odpočinout, ale nechtělo se vám dojíždět. Nebo jste chtěli jít do sauny, ale nestihli jste si udělat rezervaci a pak bylo obsazeno. 

 

S domácí saunou vám tyto starosti odpadnou. Při pořízení sauny však musíte vzít v úvahu počáteční investici. Samotný provoz sauny totiž není oproti pravidelnému navštěvování komerční sauny tak finančně náročný. Cena za provoz se však odvíjí také od typu a velikosti sauny. Při koupi si proto položte také další otázky jako například to, kam saunu umístíte, nebo jaká sauna pro vaše potřeby ideální.   

img2-myharvia-app

Dopřejte si komfort

Domácí sauna má hned několik výhod. Hlavní předností je bezesporu to, že do ní zamíříte kdykoliv budete chtít. Moderní sauny jsou dokonce vybavené inteligentními řídícími jednotkami, které můžete ovládat i na dálku například pomocí chytrého telefonu. Finskou saunuelektrickými saunovými kamny tak vytopíte na požadovanou teplotu dřív, než přijdete z nákupu nebo práce.

 

V případě saunových kamen na dřevo, kde musíte zatápět ručně, je třeba zase počítat s časem na vytápění sauny.

Čistota především

Ačkoliv se v komerčních saunách dbá na dodržování přísných hygienických podmínek, možná patříte mezi ty, kteří mají raději vše pod kontrolou. V případě domácí sauny nejenže budete vědět, kdo byl v sauně před vámi, ale také se můžete sami postarat o pečlivý úklid veškerých prostorů. Budete tak mít jistotu, že je vše uklizené tak, jak se patří. Bez obav můžete také odložit ručníky, které jsou ve veřejných saunách povinné z důvodu hygieny.

Soukromí nade vše

V domácí sauně se také nemusíte bát, že by vás během odpočinku někdo rušil.  Zasloužený relax si tak můžete užívat buď sami, nebo pozvat rodinu a přátele. Domů si můžete pořídit saunu pro jednoho, ale také pro více osob. Záleží, kolik místa můžete pro oázu klidu vyčlenit. Počítejte s tím, že pro každého návštěvníka potřebujete orientačně alespoň 70 cm místa.

 

V nabídce máme saunu pro dva, ale také například saunu Nordic pro tři až čtyři osoby v rozměru 180 x 150 cm. Finskou saunu vám ale rádi vyrobíme i na míru přesně podle vašich potřeb. 

img3-pohodlicko

Finská, parní nebo infrasauna?

Čím větší saunu si necháte postavit, tím větší budete mít pohodlí. Zároveň však k vyhřátí sauny spotřebujete více energie. Před tím, než si saunu pořídíte, proto raději ověřte limity elektrické sítě ve vaší domácnosti. U finské sauny můžete kromě elektrických saunových kamen zvolit také variantu s vyhříváním pomocí saunových kamen na dřevo. 

 

Zatímco u suché nebo finské sauny se teploty pohybují kolem 65 až 110 ºC, v infrasaunáchparních saunách jsou teploty nižší. Tyto sauny tak oceníte především v případě, pokud hůře snášíte vysoké teploty. Domů proto zvolte takový typ sauny, který vašim potřebám bude nejvíce vyhovovat.

img4-outdoor-sauna

Doma i na zahradě

Saunu si můžete postavit jak venku, kde můžete relaxovat s výhledem do přírody, tak doma. Interiérové sauny jsou oproti venkovním saunám jednodušší na údržbu, protože nemusí celoročně čelit nepříznivým povětrnostním podmínkám. Vyhnete se také řešení složitější izolace. 

 

Domů si můžete pořídit saunu z luxusnějších dřevin nebo ze skla. Péče o ně není nijak náročná. Mezi oblíbená místa, kam saunu umístit, patří ložnice, obývací pokoj, samostatná wellness místnost, ale také třeba koupelna, kam se skvěle hodí koupelnové sauny HARVIA. Díky voděodolným stěnám je lze využít i jako sprchový kout. 

Saunování podle vašich představ

Užíváte si saunování při vyšších teplotách, nebo je hůře snášíte? Milujete hudbu v sauně, nebo máte naopak rádi božský klid? Ve vlastní sauně si můžete uzpůsobit svým potřebám délku, intenzitu i celý proces saunování. Vlastní relaxační oázu si také můžete vybavit různými vychytávkami, jako jsou například doplňky ze dřeva, ozvučení do sauny, teploměry a vlhkoměry, ale také masážní kameny nebo saunové textilie.   

 

Ve veřejné sauně zase můžete navštívit různé zážitkové rituály. Pobyt v sauně si však můžete zpříjemnit i doma, a to například aromaterapií. Stačí, když do difuzeru či odpařovače vložíte aromatickou esenci. Kromě nádherné vůně pak oceníte také pozitivní účinky na vaše zdraví. 


Láká vás pořízení domácí sauny, ale nejste si výběrem stále jistí? Rádi vám poradíme. Tak se ozvěte. 

Chcete znát více?

Další zajímavosti se dozvíte v poradně

bg-banneru-dalsi-clanky2
Zavřít
Loading...