Sauny - prodej a výroba saun, infra sauny,sauna - Co je to sauna - Saunová kamna, dveře do sauny , na míru
Volejte zdarma 800 500 600
Sauna legend sliderSauna forte sliderSauna solide sliderSauna black slider  
     "Sauna je původní finské slovo označující malé stavení nebo místnost, která se po vytopení používá jako ohřívárna při saunování. Vnitřek sauny je velmi dobře izolovaný od okolí a vykládaný dřevem, které působí dobře na psychiku člověka.
Primitivní sauna může fungovat bez použití saunových kamen. Základem je opět dobře izolovaná stavba, která je ale vytápěna kameny, rozžhavenými venku v otevřeném ohni. To je nejspíš i původní princip vytápění sauny."
(Zdroj: Wikipedia)

Sauna je odpradávna symbolem odpočinku, relaxace a zdraví. To, co poskytuje, jsou v dnešní době mimořádně cenné devizy. Možná, že by se i Vám líbila představa potit se ve vlastní sauně.

Vřele Vám doporučujeme před realizací vaší sauny shlédnutí televizního dokumentu o finské sauně, který byl vysílán na ČT s velkým úspěchem. Z dokumentu je patrné , že do finské sauny nepatří žádná jiná kamna než jsou saunová kamna HARVIA.


Nad podlahou se nachází studený vzduch, který vytlačuje teplý vzduch ke stropu. Člověk snáší vysoké teploty vzduchu v sauně i po delší dobu (5 – 10 min. i více). To, že se tělo ani při teplotách kolem 100°C neuvaří, je dáno především extremním suchem v sauně. Po se může prudce odpařovat a tak ochlazuje pokožku na teplotu kolem 41°C.

Tento proces má především vliv na činnost srdce (zklidňuje se), na ústup různých bolestí v kloubech či svalech, na tlumení křečí zažívacích orgánů a na funkci stěn mozkových cév, čímž jsou mnohdy odstraněny migrénové bolesti hlavy. Proto se také po sauně dobře spí. Pobyt v potní místnosti vede k silnému okysličení těla a podporuje tvorbu protilátek.


Existují tři druhy rodinných saun: kabina, saunový domek nebo vestavěná sauna.
Jde o cenově vcelku dobře dostupné sauny vybavené kompletním obkladem ze dřeva (např. smrku dováženého ze severských zemí) ve svislém uložení o výšce 2,10 m. Šířka a hloubka pak závisí na prostoru, který je k výstavbě k dispozici. Kabinu lze postavit nejen v rodinném domku, ale také např. v panelovém bytě 2+1. Výrobci dodávají k dřevěné kostře ve standardní nabídce tepelnou izolaci s parotěsnou zábranou, světlo s krytem, dveře, lavice se zádovými opěrkami, podlahový rošt, kryty topidla a kryt světla. Saunové kabiny si můžete prohlédnout v našem online katalogu, který si rovněž můžete vyžádat na našich prodejnách či si ho zdarma nechat poslat domů.


Tato sauna má podobu srubového domku, např. velikosti klasického domku na nářadí. Zvenku je domek vyroben ze smrkových trámů, uvnitř je dřevěná podlaha, součástí je také smrková střecha, terasa a příslušenství je stejné jako u kabin.

Vyrábějí se na míru (stejně jako např. vestavěné skříně) a tento druh se hodí do menšího bytu s atypickým výklenkem nebo malého volného koutu ve Vašem obydlí. Výška, šířka a hloubka jsou přizpůsobitelné, stejně jako počet, velikost a rozložení lavic a typ interiéru. Příslušenství je stejné jako u kabin. Můžete si od nás nechat nacenit atypickou saunu v chytrém poptávkovém formuláři.
Zavřít
Loading...