5 důvodů, proč chodit do sauny i přes léto

 

 

Jak moc se v zimě těšíme na léto, až se konečně hezky vyhřejeme, stejně tak se v létě toužíme před nemilosrdným a dotěrným vedrem schovat – třeba i skokem po hlavě do sudu naplněného ledem. Kdybyste ale v létě přestali využívat saunu, byla by to chyba.

 

„Neúprosné slunce pálí, že se to nedá dlouho vydržet… Proč chodit ještě do horké sauny?“

 

Protože jinak bychom mohli přijít o exkluzivní balíček výhod, které nám sauna přináší. Pojďme se společně podívat na 5 z nich.

motive-saunovani-v-lete
1.

Pocitové snášení teplotních rozdílů

 

Budova, strom a cokoliv, co vrhá vysvobozující stín, se stává posvátným. Kvůli úmorným vedrům jsme malátní, míváme málo energie a mnozí v horkém létě dokonce nemají vůbec žádnou chuť k jakékoliv aktivitě. Díky tomu, že saunování pomůže vašemu tělu lépe odolávat horku, se budete cítit svěžejší a nebudete ztrácet tolik energie.

 

2.

Vitalita a imunita

 

Pravidelná regenerace pohybového aparátu se pozitivně projeví na vaší vitalitě a pohyb pro vás bude v létě mnohem snazší. Svaly budou uvolněnější, vyjít schody vám nedá tolik zabrat. Navíc budete lépe snášet přechody do prostor s klimatizací a naopak a předejdete tak například letní angíně. Uvolnění a zrelaxovaní saunou snáz usnete a to je pro mnoho lidí obzvláště v dusném letním počasí vysvobozením.

 

3.
stop-poceni

Odolnější kůže a méně pocení

 

V posledních letech jsou letní vedra obzvláště úmorná. Díky tomu, že vaše tělo bude díky sauně navyklé na velké změny teplot, váš organismus se zvládne lépe přizpůsobovat a nebude reagovat tak citlivě. Kůže se díky pravidelným návštěvám sauny rychleji regeneruje, je lépe hydratovaná a pevnější a stává se odolnější i vůči spálení.

 

Říkáte si, že už tak je dost velké vedro a potíte se tak moc, že stačí projít kolem zahrádky a už ji nemusíte ani zalívat, takže chodit se potit ještě do sauny vám připadá úplně zbytečné. Naopak. Choďte v létě do sauny a tělo bude lépe automaticky regulovat teplotu, takže se už nebudete nadměrně potit.

 

Stačí jen zadat poptávku a my Vás kontaktujeme

Sauna na míru může být Vaše

Chci saunu od Vás
bg-modry-banner-rodinka
4.

Podpoříte správné hormony

 

Díky saunování podporujete zdraví a uchováváte svou krásu díky růstovému hormonu. Ten se objevuje ve vašem těle v daleko větší míře, když jeho produkci podpoříte například cvičením nebo právě saunováním. Můžete jej do těla dostat i jako syntetický doplněk stravy, jak to dělají například kulturisté. Nicméně když budeme hovořit o těch zdravých metodách, saunování je jedna z těch nejúčinnějších pro podporu přirozeného vytváření tohoto blahodárného hormonu. Stojí za regeneraci buněk, formování svalové hmoty a díky němu se cítíte a vypadáte mladší.

 

Noradrenalin a prolaktin jsou další hormony, které se díky sauně vyskytují několikanásobně víc. Jsou to hormony, které stojí za pozorností, soustředěním a rychlejší funkcí mozku.

 

Endorfin, hormon štěstí, může za to, že se cítíme uvolněnější, máme lepší náladu, cítíme méně stresu a navíc tlumí bolest. Ten se při návštěvě vyhřáté sauny uvolňuje do těla a díky tomu z nás opadává tíha všedních starostí.

 

Pozitivní vliv sauny na tyto hormony je nepřehlédnutelný. Tento benefit, který nám sauna přináší, je skutečně obrovský a proto je velice žádoucí v saunování pokračovat i přes léto.

 

rustovy-hormon
5.

Pravidelnost přináší výsledky

 

Pokud například sportujete, je vám jasné, že když začnete dlouhodobě vynechávat tréninky, výsledkem budou horší výkony. Stejné je to i se saunováním. 99% finského obyvatelstva se saunuje pravidelně. Možná i to je důvodem, proč se v průměru dožívají delšího věku než Češi. Stačí připomenout, jak saunou posilujete srdce, sval, který je také třeba trénovat. Saunovat se i přes léto a nepřerušit tak pravidelnost je stěžejní pro udržení si výhod, které saunování vašemu organismu přináší, po celý rok. Navštěvujte saunu i přes léto, budete se cítit lépe!

 

Chcete znát více?

Další zajímavosti se dozvíte v poradně

bg-banneru-dalsi-clanky2
Zavřít
Loading...