• Přeskoč na obsah
 • Přeskoč na levé menu
 • Přeskoč na horní menu
 • Něco z historie

  Volejte zdarma 800 500 600
  Sauna legend sliderSauna forte sliderSauna solide sliderSauna black slider  

  Něco z historie

  Tapani Harvia        

  Vášeň v saunách


       Zakladatel firmy  Harvia Ltd., Tapani Harvia (1920-1998), byl velmi účelovým člověkem s hlubokým vztahem k saunám a saunování. Už na vojně byl vždy tím, kdo určoval tempo polévání saunových kamen vodou a tím i vytvoření ideální vlhkosti v sauně. Na přání těch, kdo se s Tapani Harvia pravidelně saunovali, se vytvořila skupinka, která se chodila vždy saunovat se svým lídrem. Do paměti se mu vryla dokonalost sauny, kterou vytvořil spolu s místním vesnickým kovářem, jenž poskytl teplo své kovářské pece do trvale vyhřívané veřejné sauny v rodné vesnici.

       Postupem času se pokoušel hledat cestu k co nejdokonalejší jemné saunové lázni, kterou našel až ve vlastních vyprojektovaných saunových kamnech.  Po mnoho let byla tato myšlenka jeho hnacím motorem, který se proměnil v obchodní záměr a konečně také do úspěšného produktu – saunová kamna Harvia nyní udávají světové trendy.

       Jako výsledek tvrdé práce pradědečka Tapani Harvia, jeho profesionálního přístupu a inovativního stylu má příběh jeho vysněné společnosti šťastný konec. Dnes je firma Harvia Oy největším světovým výrobcem pro saunová kamna a ve Finsku i vedoucí značkou v sektoru celé saunové produkce. Harvia totiž už desítky let nevyrábí jen saunová kamna, ale i prvotřídní sauny, infrasauny, saunové doplňky a další výrobky.  Historie firmy bude postupně doplňována.