• Přeskoč na obsah
 • Přeskoč na levé menu
 • Přeskoč na horní menu
 • Srubová sauna Kelo

  Volejte zdarma 800 500 600

  Kelo sauna

  Atmosféra severské tradiční sauny u Vás doma

   

  Venkovní Sauny Harvia Kelo spojují kouzlo dřeva Kelo a tzv. sub-wood.


  Srub ze dřeva Kelo je jistě skvost mezi všemi saunami — není kvalitnějšího a vzácnějšího dřeva. Existují dva typy Kelo dřevin. Kelo pochází z lesů od severního polárního kruhu — strom roste po dobu mezi 100 až 300 lety, poté umírá, ale zůstane stát na celou věčnost v lese, zatímco všechny jeho větve a kůra odpadá, jeho míza  je svedená do země. Ve výsledku je dokonale suché, vytvrzené dřevo, se správnými vlastnostmi pro tradiční finskou saunu.

   

  Druhým způsobem může být sub-wood, které kdysi plavalo na vodě, pak kleslo na dno, kde zůstalo po mnoho let. Tím si získalo vlastnosti, které se skvěle hodí pro sauny, protože dřevo již dále nepracuje a odolává změnám teplot a vlhkosti. Kelo dřevin za posledních 20 let ubylo zhruba o polovinu, je již velmi málo nalezišť těchto skvostů, proto je významným unikátem vlastnit tuto exklusivní KELO saunu. V České republice jsou tyto KELO sruby zatím čtyři.

  Kelo sruby jsou specifické pro finské Laponsko, kde jsou starou tradicí zručných řemeslníků. Každý srub má svůj vlastní charakter, a jakmile je postaven v místě budoucí realizace, přežije téměř o stovky let jakoukoli cihlovou stavbu — čím je Kelo srub starší, tím je krásnější. Srub je výráběný technologií starých mistrů.

  Ke Kelo srubu je dodán i speciální KELO certifikát pravosti.


  Objednáním Sauny Kelo získáte kompletní set se všemi přípravky a materiálem pro stavbu. Doporučujeme, aby na stavbu dohlížel někdo z vyškoleného personálu naší firmy.

  Kelo sauna

   

   

   šířka:              2900 mm

   délka:             2450 mm +  terasa
           

   Možnost výběru topidla pro saunu:

   Možnost A: Harvia Legend na tuhá paliva
   Možnost B: Harvia Legend na el. energii — Legend PO165 s lávovými kameny, kontrolní jednotka  Griffin CG170.

   

  Příslušenství do sauny je v ceně, dále vědro s plastovou vložkou 12 l, naběračka (48 cm) a teplo/vlhkoměr.

  Dřevěný materiál pro saunu je dodán v jednom pevném balíku. Topidlo a další doplňky jsou dodány v samostatných balících. 


  CENA:
  Cena je kalkulována individuálně. Prosím počítejte s dalšími výdaji na montáž, kterou provádí specialisté z Finska. Ceny Kelo srubů začínají od 756 000 Kč.

  vice informací e-mailem